hotelkremesnik.cz

cíl Vašich poutí...

otevírací doba hotelu

 

po-čt 11:00   20:00
pá-so:

11:00

-

21:00

neděle:

10:00

-

19:00

Kontakt

Křemešník 4
Nový Rychnov
393 01 Pelhřimov

restaurace: +420 565 303 430
recepce: +420 565 303 431
tel. mobil: +420 603 978 227
email: recepce(@)hotelkremesnik.cz

Manager hotelu:

Ing. Magda Vaňková

Mapa

Hotel se nachází na kopci se stejným názvem, 9 km od Pelhřimova směrem na Nový Rychnov.

mapy.cz

Greenway řemesel a vyznání je naučněpoznávací cyklotrasa na stávajících cyklostezkách protínající Javořicko a Křemešnicko, kdy jedna z větví je právě Křemešnická. Stači tedy naskočit na kolo, mapu na řidítka a vyrazit

 

 

Trasu nachystalo občanské sdružení "Na dobrých cestách" jako specialitku pro cykloturistiku.

 

Z částí v okolí Křemešníku:

"

KŘEMEŠNICKÁ VĚTEV

vyznačena 2003
délka 91 km

Stezka začíná v Zahrádkách napojením na Javořickou větev, odkud vede po modré turistické značce přes Horní Olešnou až téměř na nádraží Počátky – Žirovnice, ke kterému již dochází po vlastním značení, pokračujícím do Počátek (dům O. Březiny). Odtud vede po červené turistické značce do Svaté Kateřiny (pramen), dále po vlastním značení do Horní Cerekve (židovský hřbitov) a po cyklotrase na poutní místo Křemešník a do Bezděčína (statek Kameníkovi). Před Bezděčínem cyklotrasu opouští a vede po vlastním značení do Batelova (malírna skla ), odtud po žluté turistické značce na hrad Roštejn, kde se opět napojuje na Javořickou větev.

ZNAČENÍ (sloupky s tabulkami): 36 ks
INFORMAČNÍ TABULE: Bezděčín."

 

PELHŘIMOVSKÁ VĚTEV

bude vyznačena 2006
délka 39 km

Stezka povede od školkařského střediska Johanka u Kamenice nad Lipou, kde bude navazovat na Kamenickou větev. Přes Těmice a Lidmaň povede do Moravče (evangelický kostel) a Nové Cerekve (synagoga a židovský hřbitov), do Pelhřimova bude pokračovat přes Vlásenici, Proseč – Obořiště, Částkovice, Heilovský mlýn a Myslotín. Z Pelhřimova povede přes Proseč pod Křemešníkem na Křemešník, kde se napojí na Křemešnickou větev. Bude vedena po vlastním značení, místy po cyklotrase 321 a turistických značkách (modré, žluté, červené).

"